Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2023 Salı

Sıcaklar geçen yıl Avrupa'da 61 bin can aldı

Yapılan son araştırmaya göre, Avrupa'da geçtiğimiz yıl sıcaklar nedeniyle 61 bin 672 kişi öldü.

Nature Medicine dergisinde yayınlanan bir araştırma, 30 Mayıs - 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Avrupa'da aşırı sıcaklarla ilişkili olarak 61 bin 672 ölüm vakasının kaydedildiğini ortaya koydu.

Raporda, 2022 yazında Fransa'nın önceki yıllara kıyasla 2,43 santigrat derecelik bir sıcaklık artışı yaşadığı belirtilmektedir. İsviçre, 2,30 derecelik artışla Fransa'yı takip ederken, İtalya 2,28 derece ve Macaristan ise 2,13 derece artışla sıralamada yer aldı. Bu ülkelerdeki sıcaklık artışı, aşırı sıcakların etkilerinin yoğun olduğunu göstermektedir.

En çok ölüm İtalya'da

Ölüm vakalarının en yüksek olduğu ülke İtalya oldu, burada 18 bin 10 ölüm kaydedildi. İspanya 11 bin 324 ölümle ikinci sırada yer alırken, Almanya 8 bin 173 ölümle üçüncü sırada yer aldı. Bu ülkelerdeki ölümlerin çoğunluğunu 80 yaş üstü insanlar oluşturdu. Ayrıca, ölümlerin yaklaşık yüzde 63'ü kadınlar arasında gerçekleşti.

Geri Dön 11 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN