Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Şampiyonayı kana bulayacaklardı! IŞİD hücresi çökertildi

İspanyol polisi, Guardia Civil istihbarat servisi, Europol ve FBI ile ortak bir operasyon düzenleyerek, Avrupa Şampiyonası'na saldırı hazırlığındaki IŞİD teröristlerinin bir hücresini çökertti. 

"El Confidencial" gazetesine göre, Salt (Girona), Algeciras (Cádiz), Anta (Almería) ve Tenerife'de toplam dokuz kişi tutuklandı. Bu kişilerin, kendilerini 'İslam Devleti'nin çok dilli medya merkezi' olarak tanımlayan "I'lam Foundation"ın parçası oldukları iddia edildi.

Gözaltına alınanlardan ikisi tutuklandı. Soruşturma, İspanyol Audiencia Nacional'in 1 No'lu Merkez Talimat Mahkemesi tarafından yürütülüyor ve Almanya, Fransa, Estonya, Romanya, İzlanda ve Hollanda'daki yetkililer tarafından destekleniyor.

Saldırı çağrısı içeren çok sayıda taslak bulundu

El Confidencial'a göre, tutuklananların Real Madrid takım otobüsüne ve stadyuma saldırı çağrısında bulunan çok sayıda poster bulundurduğu tespit edildi. Ayrıca Almanya'daki Avrupa Şampiyonası ve Paris'teki Olimpiyat Oyunlarına yönelik saldırı çağrıları içeren İngilizce taslaklar da bulundu. Posterlerde, Berlin, Münih ve Dortmund'daki stadyumlara yönelik tehditler yer aldı.

Son 12 ayda en az 12 saldırı önlendi

Batılı istihbarat teşkilatları ve polis memurları, son 12 ayda Avrupa çapında en az 12 terör saldırısını önledi. Güvenlik uzmanı Will Geddes, The Sun gazetesine verdiği demeçte, ülkenin özel kuvvetlerinin, istihbarat servislerinin ve polisinin olası saldırılara hazırlık yapmak ve caydırmak için görevlendirildiğini belirtti. Almanya da Avrupa Şampiyonası sırasında güvenlik önlemlerini artırarak binlerce silahlı polis memurunu görevlendirdi.

İ'lam Vakfı kapatıldı

I'lam Vakfı ve bağlı kuruluşlara ait onlarca sunucu, materyallerinin internet ve Dark Web'de dağıtımını önlemek amacıyla kapatıldı. Tutuklamalar, Alman polisinin, Avrupa Şampiyonası stadyumlarından birine güvenlik görevlisi olarak sızmaya çalışan IŞİD teröristi olduğundan şüphelenilen bir kişiyi tutuklamasından bir hafta sonra gerçekleşti. Ayrıca, nisan ayında IŞİD destekçileri, Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçları öncesinde ev sahibi stadyumlara yönelik tehditlerde bulunmuştu.

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN