Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Rusya'dan Avrupa'ya tehdit: Anlaşma askıya alındı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı ülkelerinin kendilerini tehdit ettiği için Ukrayna’ya saldırdıklarını savunarak, Ukrayna’ya yönelik saldırıların süreceğini söyledi.

Rusya'dan Avrupa'ya tehdit: Anlaşma askıya alındı

Rusya, ABD ile arasındaki kıtalararası nükleer balistik füze kabiliyetini dizginlemeyi hedefleyen START anlaşmasını askıya aldı. Putin, anlaşma askıya alınmış olsa da nükleer anlaşma kurallarına uyulacağını taahhüt etti.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan savaşın birinci yılına günler kala Federal Meclis üyelerine seslenen Putin, "Ukrayna'daki gerilimin artmasından tamamen Batı sorumlu” diye konuştu. 

Putin şöyle devam etti:

Savaşı başlatan onlar. Biz bunu bitirmek için güç kullanıyoruz. Batı, Rusya'yı savaş alanında yenmenin imkansız olduğunun farkında ve bu nedenle tarihsel gerçekleri yanlış yorumlayarak, Rus kültür, din ve değerlerine saldırarak bir dezenformasyon saldırısı başlattı. Biz insanların canını, kendi evimizi savunuyoruz.

"Almanya ile Fransa'nın nükleer kapasitelerini de hesaba katmalıyız"

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, sadece ABD değil diğer Batı ülkelerinin de nükleer gücünün hesaba katılması gerektiğini söyledi. Peskov, “Almanya ile Fransa'nın nükleer kapasitelerini de hesaba katmalıyız ki bu da çok önemli. Başkanımız ve ülkemizin temel amacı, bu nükleer denkliğin devam etmesini sağlamaktır” dedi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise kimsenin Rusya’ya saldırmadığı, Rusya’nın Ukrayna veya başka bir ülkenin askeri tehdidi altında olduğunu düşünmesinin saçmalık olduğu savunuldu.

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN