Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

Rusya kısmi askeri seferberlik ilân etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kısmi askeri seferberlik ilân ettiklerini duyurdu. Bunun üzerine Rusya’dan kaçışlar başladı.

Rusya kısmi askeri seferberlik ilân etti

Batı’nın amacının Rusya’yı zayıflatmak olduğunu savunan Putin, nükleer savaş tehdidinde de bulundu. Putin, "Toprak bütünlüğü tehdit edilirse, Rusya mevcut tüm araçları kullanacaktır ve bu bir blöf değildir" ifadelerini kullandı. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise "Sadece Ukrayna ile değil, kolektif Batı’yla da savaşıyoruz" diye konuştu.

Almanya’dan tepki

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta yaptığı açıklamada Putin’in seferberlik kararını değerlendirdi. Başbakan Scholz, "Rus hükümetinin son kararları bir çaresizlik eylemidir. Rusya, bu suç savaşını kazanamaz" dedi.

Putin’in kısmi seferberlik kararının, referandum kararında olduğu gibi askeri ve siyasi bir zayıflığın işareti olduğunu savunan Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht ise "Ukrayna'nın cesur savunma mücadelesine olan desteğimizi zayıflatmayacağız" diye konuştu.

Ruslar Türkiye’ye akın etti

Rusya’nın toplamda 300 bin yedek askerin göreve çağrılacağını söylemesi üzerine Ruslar uçaklara akın etti. Bilet fiyatları tavan yaptı ve biletler tamamen tükendi. Rusya’nın başkenti Moskova ve St. Petersburg’tan kalkan uçakların radar görüntülerinde, seferlerin büyük kısmının Türkiye’ye, özellikle Antalya’ya olduğu görüldü.

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN