Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2023 Salı

Portekiz, haftada 4 gün çalışma pilot uygulamasını başlattı

Portekiz hükûmeti, bugün itibanyla yaklaşık 100 şirkette, haftada 4 gün çalışma pilot projesinin başlatıldığını duyurdu. 

Projeye katılan şirketlerde haftalık çalışma saatleri, 40'tan 32'ye indirildi. Gönüllülük esasına dayalı projede, haftada 4 gün çalışacak çalışanlann maaşları düşürülmeyecek. Katılımcılar; şirket verimliliği, maliyetler ve çalışanların refahı hakkında Çalışma Bakanlığına rapor verecek.

Haftada 4 gün çalışma olumlu sonuçlar verdi

Avrupa'da pilot proje çerçevesinde haftalık 4 günlük çalışma uygulamasının test eden ilk ülke Belçika olmuştu. Belçika'nın ardından İsveç, Finlandiya, İspanya gibi Avrupa ülkeleri de uygulamayı denemeye başladı. Haftalık 4 günlük çalışma, hem çalışanların mutluluğu hem de verimlilik açısından büyük ölçüde olumlu sonuçlar verdi.

Geri Dön 06 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN