Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ağustos 2023 Pazartesi

Papa’dan Avrupalı siyasetçilere ‘göçmen’ çağrısı

Papa, Akdeniz'deki göçmen trajedilerini 'insanlığın derin yarası' olarak nitelendirdi ve tüm siyasetçilere bu acıya son verme çağrısı yaptı.

Vatikan'ın resmi haber kaynağı Vatican News'e göre, Papa, ünlü Aziz Petrus Meydanı'ndaki ofisinin penceresinden geleneksel pazar duasını gerçekleştirdi. Papa, dua sonrası yaptığı konuşmada, İtalya'da hafta içinde meydana gelen göçmen teknesi faciasında 41 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak bu kişiler için dua istedi.

Papa Franciscus, "Hem acı verici hem de utanç verici bir şekilde ifade etmek gerekirse, bu yılın başından itibaren yaklaşık 2 bin kadın, erkek ve çocuk, Avrupa'ya geçmeye çalışırken denizde hayatını kaybetti." dedi. Papa, Akdeniz'deki göçmen trajedilerini 'insanlığın derin yarası' olarak nitelendirdi ve tüm siyasetçileri bu acıya son vermek ve daha fazla faciayı önlemek için dayanışma ve kardeşlik duygularıyla hareket etmeye çağırdı.

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) verilerine göre, 2014'ten bu yana Libya ve Tunus'tan İtalya'ya geçmeye çalışırken 14 binden fazla kişi denizde hayatını kaybetti veya kayboldu.

Geri Dön 14 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN