Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

İtalya'da kokain yakalanan geminin 8'i Türk 15 mürettebatı gözaltında

İtalya'da bir gemide yakalanan 5,3 ton kokainle ilgili, geminin 8'i Türk 15 mürettebatı gözaltına alındı. Geminin Türk sahibi için henüz bir soruşturma başlatılmadı.

İtalya Mali Polisi, Salı gecesinden Çarşamba sabahına kadar devam eden bir operasyonda ülkenin tarihindeki en büyük kokain yakalamasını gerçekleştirdiğini duyurdu. Güvenlik güçleri, Palau bayraklı 'Plutus' isimli yük gemisinin 5,3 ton kokaini, Sicilya adası açıklarında denize paketler halinde bıraktığını ve ardından bu paketlerin bir balıkçı teknesine yüklendiğini tespit etti.

Balıkçı teknesi, kokain yüküyle birlikte İtalya kıyılarına dönmeye çalışırken durduruldu ve 2 Tunus vatandaşı ile İtalya, Fransa ve Arnavutluk uyruklu diğer kişiler gözaltına alındı.

8'i Türk 15 kişilik mürettebat gözaltında

Plutus gemisi de kargonun denize bırakılmasının ardından Türkiye'ye doğru ilerlerken Sicilya'daki Termini Imerese limanına çekildi. Gemi limana yanaştıktan sonra tamamı 15 kişilik mürettebat gözaltına alındı. Gemideki mürettebatın Ukraynalı bir kaptan ve 8'i Türk. Kamu yayıncısı Rai'nin haberine göre; Plutus gemisi, bir Türk armatöre ait ve henüz geminin sahibi hakkında soruşturma açılmamış.

Mali Polis, ele geçirilen kokainin İtalya iç pazarı için taşındığını ve toplam piyasa değerinin 850 milyon avroyu aştığını belirtmişti.

Operasyonun, Avrupa'ya uyuşturucu kaçakçılığının rotaları ve kargoların yerel tekneler tarafından denize bırakılması gibi yöntemlerle ilgili daha fazla bilgi sağlayacağı düşünülüyor. Geminin yola Santo Domingo limanından başladığı, ardından Trinidad ve Tobago'dan ve Kanarya Adaları'ndaki Las Palmas limanından geçtiği bildirildi.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN