Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

İspanya’da bir kadın, 25 yıl yaptığı ev işlerine karşılık 200 bin avro tazminat aldı

İspanya’da mahkeme, eşinden boşanan bir adamın, eşinin 25 yıllık evlilikleri boyunca yaptığı ev işleri için eşine asgari ücret üzerinden 200 bin avro tazminat ödemesine hükmetti. 

Tazminat almasına karar verilen Ivana Moral, kocasının çalışmasını istemediğini, ev işleri ve çocuk bakımıyla ilgili tüm sorumluluğu üstlendiğini dile getirdi. Moral, ‘Kocam, beni evde belirli bir role sahip olmaya zorladı. Geri çekilmiş ve sınırlanmış olduğumu hissettim.’ diyerek, evlilik boyunca ekonomik olarak tamamen kocasına bağımlı olduğunu belirtti. 

Mahkeme, kadının 25 yıl boyunca ev işlerine ve çocuk bakımına ayırdığı süreyi yaklaşık olarak tespit etti ve asgari ücreti baz alarak yaptığı hesapta eşinin ona 204 bin avro tazminat ödemekle yükümlü olduğuna hükmetti. Eşi, ayrıca çiftin iki çocuğu için çocuk bakım parası da ödeyecek. 

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN