Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Enerji krizi: AB ülkeleri olağanüstü toplandı

Avrupa Birliği ülkeleri, enerji krizine karşı tasarruf ve çözüm önerilerini değerlendirmek amaçlı Brüksel’de olağanüstü toplantıda buluştu. Toplantıya 27 ülkenin enerji bakanları katıldı.

Enerji krizi: AB ülkeleri olağanüstü toplandı

Toplantı, Çekya’nın çağrısı üzerine yapıldı. Başlangıçta konuşan Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Sikela, vatandaşların AB’den somut adımlar beklediğinin altını çizerek, "Birincisi elektrik talebinin azaltılması. Bu, şu anda en pahalı olan doğalgaz kullanımını azaltacağı için elektrik fiyatlarını hemen düşürecek bir önlem" diye konuştu. Rusya ile bir enerji savaşında olduklarını ifade eden Sikela, "Durmamalıyız. Kış geliyor. Şimdi harekete geçmeliyiz" dedi.

Eylül ayında AB Komisyonu tarafından hazırlanan tekliflerde üye ülkelerin elektrik tüketimini yüzde 10 oranında gönüllü olarak düşürmesi, fosil yakıt sektöründen dayanışma katkısı adlı vergi alınması, yenilenebilir, nükleer ve kömür gibi kaynaklardan elektrik üretenlerin gelirlerinin megavatsaat başına 180 avro ile sınırlandırılması ve en yoğun saatlerde elektrik tüketiminin zorunlu olarak yüzde 5 oranında azaltılması yer alıyor. Bunlarla birlikte AB ülkelerinin 140 milyar avro kaynak toplaması ve bu kaynakla vatandaşlarla işletmelere destek sağlaması planlanıyor.

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN