Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Dünyanın en yalnız balinası, 44 yıllık esaretin ardından hayatını kaybetti

Dünyanın en yalnız balinası olarak adlandırılan ‘Kiska’ 44 yıllık esaret hayatının ve intihar girişimlerinin ardından 47 yaşında bakteriyel enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti. 

Henüz 3 yaşındayken İzlanda sularında yakalanan ve bir eğlence parkına yerleştirilen Kiska, Kanada’da esaret altında tutulan son katil balinaydı. 

Doğurduğu 5 yavrusunun hepsi genç yaşlarda ölen balina, son kalan arkadaşının başka bir tesise taşındığı 2011 yılından itibaren tamamen izole bir hayat yaşamaya başladı. 

Eğlence parkında bir beton havuzda hapis tutulan balinanın, kendini tankın duvarlarına vurarak intihar etmeye çalıştığı kaydedilmişti.

Hayvan hakları örgütü PETA, Kiska’nın son yıllarını ‘sıkışık bir tankta izole edilmiş, sonsuz daireler çizerek ve kayıtsızca yüzerek geçirdiğini’ söyledi. Hayvan hakları örgütleri, hayvanlarda fiziksel ve psikolojik sıkıntıya yol açmanın yasa dışı olduğunu vurgulayarak, depresyonda olduğu düşünülen balina için adalet çağrısında bulunuyordu. 

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN