Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2023 Perşembe

ChatGPT'nin CEO'su: Çok kötü yerlere gidebilir

ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI şirketinin CEO’su Samuel Harris Altman, yapay zeka robotu için "En büyük korkum, teknoloji endüstrisi olarak dünyaya önemli zararlar verme ihtimalimizdir” dedi ve hükûmeti uyardı.

ABD Senatosu Yargı alt komitesinde ifade veren Samuel Harris Altman, ChatGPT teknolojisinin kanuni düzenlemelerle sınırlanmaması durumunda oluşabilecek sorunlar hakkında uyarılarda bulundu. Altman, “En büyük korkum, teknoloji endüstrisi olarak dünyaya önemli zararlar verme ihtimalimizdir.” dedi.

Altman, ChatGPT teknolojisinin istihdam üzerinde önemli bir etki yaratacağını ancak bu etkinin tam olarak neye benzediğini tahmin etmenin zor olduğunu belirtti. Ayrıca ChatGPT’nin 'çok kötü yerlere gidebileceği' öngörüsünü dile getirerek Senatoyu uyardı.

Lisans denetimleri yapacak bağımsız mekanizma önerisi

3 saat süren toplantıda Altman, yapay zeka teknolojilerinin lisans denetimlerini yapacak bağımsız bir mekanizmanın kurulması tavsiyesinde bulundu. Bu sayede tehlikeli yeteneklerinin değerlendirilmesi dahil bir dizi güvenlik standardı oluşturulabileceğini belirtti.

Yapay zeka kendini kopyalayıp çoğalabilir mi?

Altman ayrıca bu şekilde modellerin “kendi kendini kopyalayıp çoğalamayacaklarından ve kendi başlarına hareket edemeyeceklerinden” emin olunabileceğini ifade etti.

Komite toplantısına katılan bazı senatörler de yapay zeka pazarındaki kurumsal işbirliği hakkında uyarılarda bulundular. Az sayıda teknoloji şirketinin bu sektöre hakim olması durumunda karşılaşılacak problemlere işaret ettiler.

ChatGPT nedir?

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka chatbotu ChatGPT, GPT-3.5 ve GPT-4 temel büyük dil modelleri üzerine inşa edilmiş ve hem denetimli hem de pekiştirme öğrenme teknikleri kullanılarak işliyor. ChatGPT, detaylı yanıtları ve birçok bilgi alanında akıcı cevapları ile dikkat çekse de yanlış cevaplar verme eğilimi de önemli bir dezavantaj olarak görülüyor.

Geri Dön 18 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN