Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

BM: Gazze kuruyor

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in Gazze'ye yoğun bombardımanı ve suyunu kesme kararı sonrası yaşanan 'acil su ihtiyacına' dikkat çekti.

BM: Gazze kuruyor

Birleşmiş Milletler'in Yakın Doğu'daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), İsrail'in Gazze Şeridi'ni yoğun bombardımana tutmasının ardından yaşanan 'acil su' ihtiyacına dikkat çekiyor.

UNRWA, Gazze'nin kurumakta olduğuna ve son 24 saat içinde çeyrek milyon kişinin barınaklara taşındığına işaret ediyor. Bu kişilerin çoğu, temiz su kaynaklarının tükendiği Birleşmiş Milletler okullarına sığınmış durumda.

İsrail Gazze'nin suyunu, elektriğini ve gıdasını kesme kararı aldı

Öte yandan İsrail, 8 Ekim'de Gazze'ye yönelik su, elektrik, gıda ve temel hizmetlerin kesilmesi kararı almıştı. Bu durum Gazze'deki su krizini daha da ağırlaştırmıştı.

İsrail Ordu Radyosu, son olarak, Gazze'nin güneyine su tedarikinin yeniden başladığını bildirse de, Gazze Belediyeler Birliği, suyun pompalanması için gereken elektriğin Gazze'de eksik olduğunu ve krizin devam ettiğini belirtmişti. Su kaynaklarının Gazze'ye sağlanması hâlâ yetersiz.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN