Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Avusturya ve Almanya’da enflasyon Avrupa ortalamasının üstünde

Almanya ve Avusturya'da enflasyon, Avrupa ortalamasının üzerinde. Yüksek enflasyon daha çok gıda, tütün ve alkolde hissediliyor.

Eurostat'ın verilerine göre Avusturya ve Almanya’daki enflasyon Avrupa'nın üzerinde seyrediyor. Temmuz ayında Avrupa’nın genelinde yüzde 5,8 olan enflasyon, ağustos ayında 5,3’e geriledi. Almanya ve Avusturya’da ise durum farklı. Avusturya’da güncel enflasyon yüzde 7, Almanya’da ise yüzde 6,5. Bu iki ülkede enflasyon Avrupa geneline kıyasla daha az düşüş yaşıyor. Yüksek enflasyon özellikle gıda, tütün ve alkol fiyatlarında hissediliyor. 

Uzmanlar, Almanya ekonomisine dair olumsuz öngörülerde bulunmaya devam ediyor. Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Almanya’daki yüksek enflasyonun Rus doğalgazına bağımlılık nedeniyle olduğunu söylemiş, diğer G7 ülkelerinde böyle bir bağımlılık olmadığının altını çizmişti. 

Yine geçtiğimiz haftalarda IMF, Almanya’nın Gayri Safi Milli Hasılanın yüzde 0,3 oranında küçüleceğini öngördüğünü açıklamıştı. IMF, ABD ve diğer Avrupa ülkeleri için küçülme öngörüsünde bulunmadı. 

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN