Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

Avrupa'da 'sıcak yaz' hazırlığı: Orman yangınlarına dikkat

Avrupa’nın bu yazda geçen sene gibi sıcak bir yaz geçirmesi bekleniyor. Avrupa Birliği sıcak havanın neden olabileceği orman yangınlarına karşı önlemler almaya başladı. Özellikle İber Yarımadası’nda ve Fransa'da acil durumlar için ekipler oluşturuldu. 

AB'nin Kriz Yönetiminden sorumlu Komisyon Üyesi Janez Lenarcic, bu yazın sıcak ve kurak geçmesini öngördüklerini, bu nedenle orman yangınlarını önlemek adına  yangınla mücadele filosunu genişletiklerini açıkladı. 

Avrupa hava filosu, orman yangını ile mücadelede kullanılmak için bünyesine 15 yeni uçak ekledi. Filoda şu anda 10 yangın söndürme uçağı, 14 hafif amfibik uçak ve 4 helikopter bulunuyor. On ülkeye yerleştirilmiş bu filoya destek olması için Yunanistan, Fransa ve Portekiz'de 400'den fazla itfaiyeci bulunuyor. 

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN