Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Aşırı et tüketimi dünya nüfusunu tehdit ediyor

Yapılan son araştırmaya göre; artan et tüketimi nedeniyle gelecekte gıda talebi karşılanamayabilir.

PWC tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, artan et tüketimi nedeniyle gelecekte gıda talebi karşılanamayabilir. Gıda üretiminde acil bir değişikliğe gidilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, “Tarım arazilerinin yüzde 80’i doğrudan ya da dolaylı olarak et üretimi için kullanılıyor. Gelecekte dünya nüfusu beslemeye devam etmek için beslenme alışkanlıklarının değişmesi gerekiyor” dedi.

Gıda endüstrisinin küresel ısınmaya yol açan sera gazlarının dörtte birinden sorumlu olduğunu söyleyen uzmanlar: “Sığır eti yerine tavuğu tercih ederseniz, et üretimindeki sera gazları yarıya inebilir ve su tüketimini yaklaşık yüzde 30 oranında azaltılabilir” diye konuştular.

Araştırmanın sonuçlarına göre, lojistik ve marketlerdeki sorunlar nedeniyle üretilen tüm gıdaların üçte biri çöpe atılmak zorunda kalıyor.  

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN