Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

AB'den sosyal medyaya sıkı kontrol

Avrupa Birliği, sosyal medyayı daha sıkı denetlemeye başlayacak. Bugün yeni yasa yürürlüğe giriyor.

Avrupa Birliği (AB), Facebook, Google, Instagram, TikTok ve diğer 15 sosyal medya ve teknoloji şirketini içeren toplam 19 şirketi hedefleyen "Dijital Hizmetler Yasası"nı sıkı denetim altına alacak. Bu yasa bugün (25 Ağustos) yürürlüğe girecek.

Dijital Hizmetler Yasası, sosyal medya platformları da dahil olmak üzere 19 şirketi hedef alıyor. AliExpress, Amazon Store, Apple AppStore, Bing, Booking.com, Facebook, Google Play, Google Maps, Google, Google Shopping, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, TikTok, Twitter, Wikipedia, YouTube ve Zalando gibi yüksek kullanıcı sayısına sahip ve Avrupa'da faaliyet gösteren şirketler, yarından itibaren katı kurallara tabi olacak.

Bu şirketlerin bugünden itibaren yasanın gereksinimlerini yerine getirmesi gerekiyor. Yasaya uymayan şirketler, milyarlarca avro değerinde para cezalarıyla karşı karşıya kalabilir.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN