Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

AB'den dijital avro hazırlığı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avrupa çapında alternatif bir ödeme çözümü olarak dijital avro sunmayı planlayan yasal bir çerçeve teklifi açıkladı. 

Dijital avro, Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından çıkarılacak ve halkın kullanımına açık bir merkez bankası dijital para birimi olarak işlev görecek. Bu dijital para, nakit avronun dijital bir dönüşümü olarak kullanılacak.

ECB, dijital avronun güvenilirliğini, değerini, istikrarını ve itibarını korurken; diledikleri zaman nakit avroyla değiştirebilecekleri bir sistemi garanti edeceklerini söyledi. Buna göre; dijital avro, bireyler ve işletmeler tarafından Avro Bölgesi'nde her zaman ve her yerde ödeme yapmak için kullanılabilecek. Ayrıca internet ödemelerinde de kullanılabilecek ve internet bağlantısı olmayan bölgelerde bile cihazlar arasında ödeme yapma imkânı sağlayacak.

Temel dijital avro hizmetleri ücretsiz olarak sunulacak ve bu adım finansal erişimi artırmak amacıyla banka hesabı olmayan kişilere de kolaylık sağlayacak. Bu kişiler, postaneler veya kamu kuruluşları aracılığıyla hesap açarak dijital avroya sahip olabilecekler.

Dijital avronun kabul edilmesi için Avro Bölgesi'ndeki tüm önemli ticari işletmelerin buna uyum sağlaması gerekecek. Dijital avronun çıkarılma zamanı ise ECB tarafından alınacak nihai bir kararla belirlenecek.

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN