Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2023 Cumartesi

AB, salgına karşı aşı için kesenin ağzını açtı

Avrupa Birliği (AB), gelecekte ortaya çıkabilecek salgınlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla yıllık 325 milyon dozluk aşı üretim kapasitesi için anlaşmalar imzaladığını duyurdu.

AB Komisyonu, farklı aşı şirketleriyle işbirliği yaparak acil durumlarda hızlı aşı üretimini sağlayacak bir ağ oluşturdu. Bu ağda mRNA, vektör ve protein aşı üreticileri Pfizer, Bilthoven Biologicals ve Laboratorios Hipra yer alıyor.

Firmalar, AB içinde yılda 325 milyon doz aşı üretme kapasitesini korumakla sorumlu olacaklar ve talep üzerine hızlı aşı üretimine başlayacaklar. AB, bu üreticilere yılda 160 milyon avro finansman sağlayacak.

Rezerve edilen aşı dozları, Belçika, İrlanda, Hollanda ve İspanya'daki tesislerde üretilecek. AB, salgınlara karşı daha etkin ve hızlı bir tepki verebilmek için bu önemli adımı atmış oldu.

Geri Dön 01 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN