Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2024 Cumartesi

Yeni salgın 'kuş gribi' mi olacak?

ABD'de ineklerde kuş gribi tespit edilmesi paniğe yol açtı. Sağlık Bakanlığı, Moderna'ya mRNA aşısı geliştirmesi için 176 milyon dolar teşvik verdi. H5N1 virüsünün yayılması durumunda projeye hızla yön verilecek.

Yeni salgın 'kuş gribi' mi olacak?

ABD'de ineklerde kuş gribi tespit edilmesi endişe yarattı. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, Moderna'ya kuş gribi için mRNA aşısı geliştirmesi amacıyla 176 milyon dolar ödül verdi. Moderna, COVID-19 aşılarında kullandığı mRNA teknolojisiyle bir kuş gribi aşısı üzerinde çalışıyor. Yetkililer, H5N1 virüsü dışında bir tehdit oluşursa projeyi hızla diğer grip türlerine yönlendirebileceklerini belirtti.

Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Otoritesi (BARDA), bu fonu sağladı. H5N1 virüsü bu yılın başlarında ABD'de ineklerde görülmüş ve 12 eyalette 135'ten fazla sürüye yayılmıştı. Şimdiye kadar üç insana bulaşan virüsün genel halka yönelik riski düşük olarak değerlendiriliyor.

Ünlü virolog Prof. Dr. Christian Drosten, H5N1 kuş gribinin potansiyel bir pandemi adayı olduğunu belirtti. Epidemiyolog Prof. Dr. Timo Ulrichs de kuş gribinin öldürücülüğünün COVID-19'dan daha yüksek olduğunu ve aşı araştırmalarına daha fazla yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 06 Temmuz 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN