Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

"Yapay zeka demokrasi ve toplumsal düzeni çökertebilir"

Japonya'nın en büyük telekomünikasyon şirketi NTT, yapay zekanın 'demokrasi ve toplumsal düzeni çökertebileceği' uyarısında bulundu.

Japon yetkililer ve ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Nippon Telgraf ve Telefon (NTT), yapay zekanın potansiyel tehditlerine dikkat çekerek bu teknoloji için yeni düzenlemelerin şart olduğunu vurguladılar.

Japon yetkililer, yapay zekanın toplumsal düzeni bozabileceğini ve yarattığı sorunların, sağladığı faydalardan daha ağır basabileceğini savundu. Bu bağlamda, yapay zekanın kullanımına yönelik yeni kuralların belirlenmesinin önemine işaret ettiler.

NTT: Demokrasi ve toplumsal düzeni çökertebilir

Nippon Telgraf ve Telefon (NTT), yapay zekanın kullanımı konusunda yeni düzenlemelerin oluşturulması gerektiğini duyurdu. Wall Street Journal'ın aktardığına göre NTT'nin açıklamasında, "En kötü senaryoda yapay zeka, demokrasi ve toplumsal düzenin çökmesine neden olabilir, bu da savaşlara yol açabilir" ifadeleri kullanıldı.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN