Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

Venedik'e günübirlik giriş ücretli oluyor

Venedik, İtalya'nın ünlü kanallarına sahip kenti, günlük turist akınlarını kontrol etmek için günübirlik turistlerden giriş ücreti almaya başlayacak.

Venedik Belediye Meclisi, şehre günübirlik ziyaret eden turistlerden giriş ücreti alınmasını onayladı. Bu ücretin 5 avro olacağı belirtiliyor ve uygulamanın bahar aylarında turist yoğunluğunun arttığı 2024 yılında başlaması planlanıyor.

2024'te, turist yoğunluğunun en fazla olduğu tahmin edilen 30 farklı günde bu giriş ücreti alınacak. Ancak bazı istisnalar da bulunacak. Örneğin, Venedik'te konaklayanlar, Veneto Bölgesi'nde ikamet edenler, 14 yaşın altındaki çocuklar, bakıma muhtaç kişiler, spor müsabakalarına katılanlar ve seyahate çıkan lise öğrencileri bu ücretten muaf tutulacaklar.

Bu kararın amacı, kentin benzersiz yapısını ve çevresel dengesini korumak için aşırı turist akınlarını kontrol altına almak. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro, "Şehri yaşanmaz hale getiren kitle turizmini engellemek için uygun bir sistem bulmaya çalışıyoruz. Dikkatli bir şekilde test edeceğiz ve kimseye zarar vermemeye özen göstereceğiz" dedi.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN