Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

UNICEF raporu: 333 milyon çocuk aşırı yoksul

UNICEF raporuna göre, dünyada 333 milyon çocuk aşırı yoksulluk içinde. Yani, günde 2,15 doların altında bir gelirle yaşıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Bankası, ortaklaşa hazırladıkları "Uluslararası Açlık Sınırına Göre Yoksulluk İçinde Yaşayan Çocuklar" adlı raporu yayımladı. Rapora göre, dünya genelinde yaklaşık 6'da 1'ine denk gelen 333 milyon çocuk aşırı yoksulluk içinde yaşıyor.

Günde 2,15 dolar sınırının altında yaşayan ve "aşırı yoksulluk içinde" kabul edilen çocuk sayısı 2013'ten 2022'ye yüzde 13 azalarak 383 milyondan 333 milyona düştü. Ancak raporda, bu hızda devam edilirse 2030'a kadar çocuklarda yoksulluğun sona erdirilemeyeceği uyarısı yapıldı.

Rapor, Sahra Altı Afrika bölgesinin çocuk yoksulluğunda en büyük yükü taşıdığını gösterdi. Dünya genelinde "aşırı yoksulluk içindeki" çocukların yüzde 40'ının bu bölgede olduğuna dikkat çekildi. Aynı zamanda raporda, bu bölgedeki çocuk yoksulluk oranının 2013'te yüzde 54,8 iken 2022'de yüzde 71,1'e yükseldiği bilgisi paylaşıldı.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN