Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Kadınlar daha iyi cerrah oluyor

Kanadalı ve İsveçli doktorlar, 1 milyondan fazla hasta dosyasını inceleyerek kadın cerrahların daha iyi olduğunu gösteren bir araştırma yaptı.

Araştırma, kadın cerrahların ameliyatları daha dikkatli ve daha fazla zaman ayırarak gerçekleştirmeleri nedeniyle bu olumlu sonuçları elde ettiğini gösterdi. Toronto'daki Mount Sinai Hastanesi'nde yürütülen bu çalışmanın sonuçlarına göre, erkek cerrahlar ameliyatlarına daha fazla özen göstermeli ve kadın meslektaşlarından bu konuda öğrenmeli.

Dr. Christopher Wallis, araştırmanın erkek cerrahları ameliyatlarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya teşvik etmesi gerektiğini ifade etti. Wallis, "Bu veriler, meslektaşlarımı ve beni, durup neden böyle olduğunu düşünmeye itiyor" dedi.

Araştırma ekibi, Ontario'da 2007 ile 2019 yılları arasında yaklaşık 1,2 milyon hastanın verilerini inceledi. Bu verilere göre, 25 farklı cerrahi prosedürü içeren ameliyat sonrası tıbbi komplikasyonlar, hastaneye yeniden yatışlar ve ölüm oranları değerlendirildi. Araştırma, erkek cerrahların yüzde 25 daha fazla ölüme yol açtığını gösterdi.

Sonuç olarak, ameliyat sonrası olumsuz olaylar yaşama olasılığı erkek cerrahlar için yüzde 13,9 iken, kadın cerrahlarda bu oran yüzde 12,5 olarak bulundu.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN