Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

Fenomenler paylaşımlarında reklam yaptıklarını gizliyor

Avrupa'da, sosyal medya fenomenlerinin büyük kısmının, paylaşımlarındaki reklam içeriklerini gizlediği ortaya çıktı.

Avrupa Birliği (AB) tarafından yapılan bir araştırma, Avrupalı sosyal medya fenomenlerinin yüzde 97'sinin paylaşımlarında reklam içeriği bulundurduğunu, ancak bunların yalnızca beşte birinin bunu düzenli olarak açıkladığını ortaya koydu.

Araştırma, AB tüketici yasalarına uygunluğu kontrol etmek amacıyla, 22 AB üyesi ülke ile Norveç ve İzlanda'da faaliyet gösteren 576 sosyal medya fenomeninin Instagram, Facebook, TikTok, X, Snapchat, Twitch ve Youtube paylaşımlarını inceledi. İncelenen fenomenlerin yüzde 78'inin ticari faaliyetler yürütüp gelir elde ettiği, ancak bunların sadece yüzde 36'sının vergi mükellefi olduğu tespit edildi.

Fenomenlerin, ticari içeriklerini belirtmek için genellikle 'ücretli ortaklık' etiketi yerine 'işbirliği', 'ortaklık', 'markaya teşekkür' gibi daha az açık ifadeler kullandığı belirlendi. AB Komisyonu, sosyal medyada adil ticari faaliyetlerin sağlanması amacıyla ilgili mevzuatın hazırlanması için değerlendirmelerin yapılacağını duyurdu.

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN