Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

ECB faiz artırabilir

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB), yarın yapılacak toplantıda faiz artırımlarına devam ederek sıkı para politikasını sürdürmesi bekleniyor.

ING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, ECB Başkanı Christine Lagarde'ın, temmuz ayındaki toplantıda otomatik pilotu durdurarak "Eylül ayında faiz artışı da olabilir, ancak aynı zamanda artırımlara ara verilebilir" dediğini belirtiyor. Temmuz ayından bu yana gelen makroekonomik veriler, ECB'nin faiz artışı ve pas geçme konularında esneklik sağlayabileceğini gösteriyor.

Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksinin ekonominin hızla yavaşladığını işaret ettiğini söyleyen Houte, aynı zamanda enflasyon ve çekirdek enflasyonun hala yüksek olduğunu vurguluyor.

ECB, temmuz ayındaki toplantısında refinansman faizini 25 baz puan artırarak yüzde 4,25'e, mevduat faizini yüzde 3,75'e ve marjinal fonlama faizini yüzde 4,50'ye çıkarmıştı. Bu, ECB'nin mevduat faizini Ekim 2000'den beri en yüksek seviyeye taşıdığı anlamına geliyor.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN