Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

AB'den 'pahalı çikolata satma' cezası

Avrupa Birliği; Milka, Toblerone, Oreo gibi ünlü markaların üreticisi Mondelez'e, rekabeti bozarak aşırı pahalı ürün sattığı gerekçesiyle 337,5 milyon avro ceza kesti.

Avrupa Birliği (AB), Mondelez International'a, üye ülkeler arasında çikolata, bisküvi ve kahve gibi ürünlerini rekabeti bozarak aşırı pahalı sattığı gerekçesiyle 337,5 milyon avro para cezası verdi. Mondelez; Milka, Toblerone, Daim, Oreo, Mikado, Philadelphia, Ritz ve Tuc gibi ünlü markaların üreticisi.

AB Komisyonu, Mondelez'i, farklı fiyatlara sahip ülkeler arasındaki sınır ötesi ticareti engellemekle suçladı. Komisyon, "Bu yasa dışı uygulamalar, Mondelez'in daha yüksek fiyatlar talep etmesine ve AB tüketicilerinin zararına yol açmasına neden oldu" dedi.

AB Komisyonu, üye ülkelerde faaliyet gösteren şirketlerin rekabete aykırı durumlarını denetleme yetkisine sahip. Rekabet yasalarına aykırı durumlar tespit edildiğinde, firmalara yüksek para cezaları uygulanıyor.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN