Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

AB'den Çin elektrikli otomobillerine soruşturma

Avrupa Birliği (AB), Çin'in elektrikli araçlarının 'Avrupa pazarını bozduğu' gerekçesiyle soruşturma başlattı.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Strazburg'da gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda 'Birliğin Durumu' başlıklı bir konuşma yaptı. Von der Leyen, Avrupa sanayisinin ve teknoloji şirketlerinin rekabeti sevdiğini söyledi, ancak bu rekabetin adil bir şekilde gerçekleşmesinin önemini vurguladı.

Von der Leyen, küresel pazarların artık Çin elektrikli otomobilleriyle dolduğunu ve bu otomobillerin fiyatlarının devlet sübvansiyonlarıyla yapay bir şekilde düşük tutulduğunu belirtti. Bu durumun 'Avrupa pazarının işleyişini olumsuz etkilediğini' ifade eden von der Leyen, bunu kabul etmediklerini ve Komisyon'un Çin'den gelen elektrikli araçlara yönelik sübvansiyon karşıtı bir soruşturma başlattığını açıkladı.

Von der Leyen, Avrupa'nın rekabete açık olduğunu vurgulayarak, haksız uygulamalara karşı kendilerini savunacaklarını belirtti.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN