Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Eylül 2023 Salı

Zorunlu cinsellik eğitimine tepki olarak okulları kundakladılar

Belçika'nın Fransızca konuşulan bölgesindeki okullarda uygulanacak 'zorunlu cinsellik eğitimine' tepki olarak en az 5 okul kundaklandı.

Belçika Fransız Topluluğu Radyo ve Televizyonu’nun haberine göre; Frankofon bölgedeki okullarda uygulanacak zorunlu cinsellik eğitimine tepki olarak en az 5 okul ateşe verildi. Charleroi kentinde bir okul, 6 kez kundaklandı. Polis, cinsellik eğitimine tepki gösteren velileri şüpheli kapsamında soruşturmaya aldı.

Ülkede tüm sınıflar için cinsellik eğitimiyle ilgili bir düzenleme 2012'den beri bulunuyor. Bu eğitim Flamanca konuşulan bölgede zorunluyken, Fransızca konuşulan, Brüksel ve Valonya bölgelerinde okulların inisiyatifine bırakılmıştı.

Geçtiğimiz hafta söz konusu bölgelerde ilkokul 6 ve ortaokul 4'üncü sınıf öğrencilerinin, bu dersleri haftada 2 saat almasını mecburi tutan kanun yasalaşmıştı.

Geri Dön 19 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN