Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Yeni göç yasa tasarısı: Polisin yetkileri genişleyecek

Belçika’da, Göç ve Sığınmadan Sorumlu Bakan Nicole de Moor, polis yetkilerinin genişletilmesini de kapsayan yeni göç yasasının taslağını tanıttı.

Bakan de Moor, yeni yasanın odağında kontrollü göç olduğunu, suistimallerin engelleneceğini, çalışanların iş yükünün azalacağını duyurdu.

Buna göre, polis memurlarının yetkileri genişletilecek. Polisler, sığınmacı ve göçmenlerin oturum durumuna ilişkin bilgileri edinmek için Göçmenlik Dairesi ile iletişime geçmek zorunda kalmayacak. Bu kişilere ait bilgiler ulusal kayıt sistemine işlenecek. Bu şekilde gereksiz gözaltılarında önüne  geçilmesi planlanıyor. Polis ayrıca sınır dışı edilmesine karar verilen göçmenlerin evlerine girebilecek.

Belediyelerde Avrupa Birliği vatandaşlarından istenilen ek belgeler azaltılacak.

Sığınma başvurusu reddedilen ve çocukları üzerinden bir kez daha başvuruda bulunan ailelerin oturum izinleri uzatılmayacak.

Ülkeye okumak için gelecek öğrencilere sadece bir kişi kefil olabilecek. Bir öğrenciye kefil olan Belçika vatandaşları başka bir kişiye daha kefil olamayacak. 

Yasa taslağının yürürlüğe girebilmesi için hükümet ve parlamento tarafından da onaylanması, Federal Konsey’den tavsiye alınması gerekiyor.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN