Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2023 Çarşamba

Yayaların yarısı karşıdan karşıya geçerken telefona bakıyor

Valon Bölgesi Trafik Güvenliği Ajansı’nın verilerine göre, Belçika’da her iki yayadan biri, karşıdan karşıya geçerken telefonla konuşuyor, mesajlarını kontrol ediyor, veya internette geziyor. 

Belçika yasaları, sürücüler, bisikletçiler ve motorcularda olduğunun aksine, yayalar için yolda telefon kullanımını yasaklamıyor. Ancak yetkililer, yayalar için yolda telefonla ilgilenmenin aşırı derecede tehlikeli olduğunu vurguluyor; trafik kazasında yaralanan veya hayatını kaybeden yayaların yüzde 71’i, karşıdan karşıya geçerken araba veya bisiklet çarpması sonucu kazaya karışıyor. 

Uzmanlar, ayrıca yaya ve bisikletçilerin kulaklıkla müzik dinlemesine karşı uyarıda bulunuyor, bunun dikkat dağıttığı ve korna gibi uyarı seslerini duymayı zorlaştırdığını vurguluyorlar. 

Geri Dön 17 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN