Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Yaşlıların yarısından fazlası kendini yalnız hissediyor

King Baudouin Vakfı’nın yaptığı ankete göre, Belçika’da 60 yaşın üzerindekilerin yarısından fazlası kendini yalnız hissediyor. Bu yaş grubundaki yaklaşık her 3 kişiden biri ise geçim sıkıntısı çekiyor. 

Ankete katılanların yüzde 59’u, yaşlanmaktan korkmadığını söyledi. Ancak insanların hayata bakışının yaşlandıkça daha kötümser hale geldiği, yaşlı insanların en büyük sorunlarından birinin ise yalnızlık olduğu tespit edildi. 

Her 5 kişiden biri, dertlerini paylaşacak kimse olmadığını; ankete katılanların yüzde 59’u ise bir sağlık sorunu durumunda onlara kimsenin yardım etmeyeceğinden korktuklarını belirtti.

Ankete göre, 60 yaşın üzerindekilerin yaklaşık yüzde 30’u geçim sıkıntısı çekiyor. Sadece yüzde 36, daha uzun yıllar yaşamaya maddi olarak hazır olduğunu söylüyor. 

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN