Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Vücudu alkol üreten Belçikalı sürücü ceza almaktan kurtuldu

Belçika'da, vücudu kendi kendine alkol üreten bir sürücü, kendisine kesilen trafik cezasına karşı açtığı davayı kazandı.

Vücudu alkol üreten Belçikalı sürücü ceza almaktan kurtuldu

Belçika'da, trafik kontrolleri sırasında çok sayıda kez kanında yüksek oranda alkol bulunduğu tespit edilen ve ehliyetine el konan bir sürücü, karara itiraz ettiği mahkemede beraat etti. Bağımsız kurumlar tarafından yapılan araştırmalarda, 40 yaşındaki adamın, vücudun şekeri otomatik olarak alkole dönüştüren 'Sarhoş Hasta Sendromuna' (auto-brewery sendromu) sahip olduğu tespit edildi.

Vrt’nin haberine göre, ilk kez 2019 trafik kontrolüne takılan sürücü, içki içmediğini savunmuştu. Polis tarafından ehliyetine el konan ve para cezası alan sürücü, 2022 senesinin nisan ve mayıs aylarında iki kez daha 'alkollü araç kullanmaktan' suçlu bulunmuştu. Yapılan kontrollerde sürücünün kanında, 8 ila 14 kadehe denk gelen bir oranda alkole rastlanmıştı.

Sarhoş hasta sendromu olarak da bilinen ve nadir görülen bu hastalığa yakalanan kişilerin vücudundaki şeker ve karbonhidratlar otomatik olarak alkole dönüşüyor. Bir diğer ifadeyle bu kişiler hiç alkol kullanmasalar dahi sarhoş olabiliyorlar. Dünya genelinde bu hastalık şimdiye kadar 20 kişide tespit edildi.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN