Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Mart 2023 Cuma

Vergi reformu planlanıyor: Yıllık net gelir 835 avro artacak

Belçika hükûmeti, vergiden muaf gelir sınırının yükseltilmesini ve birçok temel ihtiyaç ürününde KDV’nin sıfıra indirilmesini öngören kapsamlı bir vergi reformu üzerinde çalışıyor. 

Finans Bakanı Vincent Van Peteghem’a göre, tasarı yürürlüğe girerse, çalışan herkesin yıllık net geliri ortalama 835 avro artacak. Tasarıya göre, vergiden muaf gelir sınırı yıllık 10 bin 160 avrodan 13 bin 500 avroya yükseltilecek. Tüm vergi dilimleri için üst gelir sınırları da yükseltilecek; en yüksek vergi dilimine sadece yıllık geliri 60 bin avronun üzerinde olanlar girecek. 

Tasarının bir diğer önemli maddesi ise KDV reformu. Finans Bakanı Van Peteghem, meyve sebze, toplu taşıma biletleri, ilaçlar, çocuk bezi, hijyenik ped gibi temel ihtiyaç ürünlerinde KDV’nin kaldırılmasını öneriyor. Buna karşılık alkol ve tütünden alınan ÖTV artırılacak. 

Servet vergisi de gündemde

Servet vergisi konusunda da değişiklikler planlanıyor. Çok uluslu şirketlerin karlarının iki kez vergilendirilmesini engelleyen yasaların kaldırılması ve 1 milyon avronun üzerinde malvarlığı olanlara uygulanan servet vergisinin iki katına çıkarılması gündemde. Ancak özellikle bu konuda hükümette fikir ayrılığı çok büyük. 

İktidar koalisyonu tasarı üzerinde anlaşmaya varırsa, vergi reformunun 1 Ocak 2024’ten itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Geri Dön 03 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN