Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Ücretsiz otopark dönemi son bulabilir

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, şarj tamamlandıktan sonra park yerini terk etmeyen araçlara ceza gelebilir.

Brüksel'de, ücretsiz otopark ücreti bulunmayan umumi elektrikli araç şarj istasyonlarında aşırı kalma sorunuyla başa çıkmak için adımlar atılıyor. Şu anda, elektrikli araçlar şarj olurken otopark ücreti ödemiyorlar, bu nedenle bazı araçlar tamamen şarj edildikten sonra bile yerlerini boşaltmıyorlar.

Brüksel'in Woluwe-Saint-Lambert ilçesinin Çevre ve Enerji Yardımcı Belediye Başkanı Gregory Matgen, bazı araçların şarj istasyonunu bir gün boyunca işgal ettiğini belirtiyor. Ancak mevcut durumda, araç şarjı tamamlandıktan sonra bile bağlı olduğu sürece belediyenin müdahale etme imkanı bulunmuyor.

Şarj istasyonunda, bağlı aracın şarj durumunu gösteren bir ışık sistemi bulunmasına rağmen, birçok yetkilinin bunun üzerine ceza kesmediği görülüyor.

Parking.brussels, Brüksel'in 19 belediyesinin çoğunda park kontrolünü sağlayan kuruluş, şu anda bağlı araçlara tam şarj olsa bile ceza kesmiyor. Ayrıca, tamamen şarj edilmiş aracın ne kadar süreyle yerini boşaltması gerektiği konusunda belirlenmiş bir kural bulunmuyor.

Bu sorunu çözmek için, bölgenin Ulaşım Bakanı Elke Van den Brandt, şarj olan araçlar için ücretsiz otopark uygulamasının sonlandırılmasının düşünüldüğünü belirtti. Bunun yerine, şarj istasyonunun bulunduğu bölgedeki otopark ücretleri uygulanacak.

Ancak Woluwe-Saint-Pierre belediyesi konsey üyesi Alexandre Pirson, evlerinde garaj veya şarj istasyonu olmayan kişilerin cezalandırılmaması gerektiğini savunuyor.

Woluwe-Saint-Pierre belediyesi, şarj tamamlandığında artık şarj olmayan araçlara ceza kesmeye başlamış durumda. Ancak önce araca 15 dakikalık bir uyarı notu bırakılarak şarj istasyonunu boşaltması isteniyor.

Sint-Lambrechts-Woluwe ilçesi ise bu önlemi memnuniyetle karşılıyor, çünkü yerli kart sahipleri etkilenmeyecek ve sadece diğer yerlerden gelen ve uzun süreli olarak kalma eğiliminde olan kişilere ceza kesilecek.

Öte yandan, Parking.brussels, kontrol sisteminde güncelleme yapacağını duyurdu. Şarj istasyonunun ışığı kullanıldığında (açık veya koyu mavi), sürücülere ceza kesilmeyecek. Ancak ışık yeşil (uygun şarj istasyonu), kırmızı (arızalı şarj istasyonu) veya kapalı (arızalı şarj istasyonu) durumdaysa 50 euro ceza uygulanacak.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN