Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Tek kullanımlık e-sigaraların satışı yasaklanıyor

Belçika, özellikle gençler arasında popülerliği artan tek kullanımlık elektronik sigaraları, yani 'vapes'leri yasaklama yolunda önemli bir adım attı.

Tek kullanımlık e-sigaraların satışı yasaklanıyor

Avrupa Birliği'nde bu tür bir yasağı uygulayacak ilk ülke olacak Belçika'da, 1 Ocak 2025 itibarıyla tek kullanımlık vapes'lerin satışı yasaklanacak. Bu ürünler, muz, kavun, pamuk şeker gibi çeşitli tatlarla pazarlanıyor ve gece dükkanları ile çevrimiçi platformlarda bulunabiliyor.

Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, bu ürünlerin özellikle 12 yaşındaki gençleri hedef aldığını ve onları elektronik sigaralara alıştırmak amacıyla kurnazca pazarlandığını eleştirdi. Bakan Vandenbroucke, tek kullanımlık vapeslerin yasaklanmasının yeni nesillerin sigara bağımlısı olmasını önleme amacı taşıdığını belirtti. Ayrıca, elektronik sigaraların sigara bırakma aracı olarak kullanılmasına devam edileceğini, ancak bu ürünlerin cazip hâle getirilmesini sağlayan reklamların yasaklanacağını ifade etti.

Bu düzenleme, reşit olmayanlara yönelik vapes satışını zaten yasaklayan mevcut kuralı genişletiyor ve 2025 yılı başından itibaren yürürlüğe girecek.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN