Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Tedarikçilerden ilaç kıtlığı uyarısı

Belçika’da İlaç Toptancıları Derneği, enflasyonla birlikte yaşanan mali krize işaret ederek ilaç kıtlığı konusunda uyarıda bulundu.

Dernek Başkanı Olivier Delaere, La Libre Belgique gazetesine verdiği demeçte, kazançlarının son 20 yıldır piyasa koşullarına endeklenmediğine dikkat çekti, "Son birkaç aydaki yüksek enflasyon, teslim edilen bir ilacın kar marjının posta pulu değerine düşmesine neden oldu" diye konuştu. Delaere özellikle soğuk zincirde tutularak tedarik edilen ilaçların maliyetlerinin yüksek olduğunu, bu şekilde muhafaza edilen her bir ilaçtan zarar ettiklerini ifade etti. Siyasete destek çağrısında bulunan Delaere, ilaçlarda arzın güvence alınmasının kolaylaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Belçika’da, geçtiğimiz kış çocuklara verilen ateş düşürücü şuruplarda tedarik sıkıntısı yaşanmıştı. Sektörün 60 milyon avrodan fazla zarar ettiği bildirilmişti. 

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN