Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2023 Pazartesi

Tahran'ı davet, Belçikalı bakanın istifasını getirdi

Brüksel Bölge Hükûmeti'nde Devlet Bakanı olarak görev yapan Pascal Smet, Tahran Belediye Başkanı Alirıza Zakani'yi bir toplantıya davet ettiği için eleştirilerle karşılaşması sonucunda istifa etti.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Brüksel Kent Zirvesi'ne birçok ülkeden belediye başkanları ve heyetler davet edildi. Bu davetliler arasında Tahran Belediye Başkanı Zakani de yer alıyordu. Ayrıca Rusya'nın Kazan kentinden bir heyetin de Brüksel'e davet edilmesi ve masraflarının Brüksel Bölge Hükümeti tarafından karşılanması, Devlet Bakanı Smet'e eleştirilere neden oldu.

Pascal Smet, Batılı ülkelerin İran ve Rusya'ya yönelik yaptırımları göz önünde bulundurularak, Belçika'nın kamu kaynaklarının bu ülkelerin temsilcilerine harcanmasının kabul edilemez olduğunu düşünerek istifa ettiğini duyurdu. Smet, davetin ekibinden birinin hatası olduğunu ve kendisinin bundan haberdar olmadığını savunarak, "Belçika'nın parasının İran veya Rusya rejimine gitmesine vicdanen razı olamam" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı'nın da istifası isteniyor

Ayrıca Smet'in istifasının yanı sıra Belçika'nın federal hükûmetindeki Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib de muhalefetin eleştirileriyle karşı karşıya kaldı. Sağcı N-VA partisi, İranlı ve Rus heyetlerine Belçika vizelerinin Dışişleri Bakanlığı tarafından verildiğini iddia ederek, Bakan Lahbib'in de istifa etmesi gerektiğini savundu.

Geri Dön 19 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN