Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Nisan 2023 Çarşamba

Süpermarketlerde ‘anti-enflasyon sepeti’ çağrısı

Belçika’da Tüketici Hakları Kuruluşu Test-Achats, rekor gıda fiyatları karşısında hükûmeti bir kez daha önlem almaya çağırdı. 

Test-Achats'ın hesaplamalarına göre süpermarketlerdeki enflasyon, mart ayında yüzde 20’yi aşarak yeni bir rekor kırdı. Sebzeler ortalama yüzde 31, süt ve peynir gibi ürünler yaklaşık yüzde 40 zamlandı. İki kişilik bir hane, mart ayında market alışverişine ortalama 529 avro harcadı.

Test-Achats sözcüsü Julie Frère, süpermarketlerde Fransa’da olduğu gibi, bir ‘anti-enflasyonm sepeti’ uygulanması önerisinde bulundu. Fransa’da büyük süpermarket zincirleri, karlarından feragat ederek belirli ürünleri olabilecek en düşük fiyattan satmak üzere hükûmetle anlaşmıştı. 

Geri Dön 05 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN