Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2023 Çarşamba

Sosyal harcamalar, milli gelirin yüzde 30’una çıkabilir

Yaşlanan nüfus nedeniyle sosyal harcamalar artıyor. Belçika'da 2070 yılına kadar sosyal harcamaların, milli gelirin yüzde 30'una ulaşacağı hesaplandı.

Belçika’da ve Avrupa genelinde toplumun yaşlanması, devletin emeklilik ve sağlık hizmetlerine ayırdığı bütçenin giderek artmasına yol açıyor. Hesaplamalara göre, Belçika’da 2070 yılında her bir emekli başına 1,4 çalışan düşecek, sosyal harcamalar yıllık milli gelirin yüzde 30’unu oluşturacak. 

Nüfusun yaşlanmasının sonuçlarını araştıran bir çalışma komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre, Belçika’da şu anda her emekliye ortalama 1,8 çalışan düşüyor. Bunun, 2070’e kadar 1,4’e düşmesi bekleniyor. Bu, eğer hükümet politikaları aynı kalırsa, sosyal hizmetlere ayrılan bütçenin yıllık milli gelirin yüzde 25’inden yüzde 30’una çıkacağı anlamına geliyor.

Geri Dön 12 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN