Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Sömürgeci geçmişin sembolü 'Adalet Sarayı' restorasyonda

Belçika Kralı 2. Leopold’un, eski Belçika sömürgesi Kongo’dan elde ettiği servetle yapılan ve sömürge yönetiminin simgesi olarak görülen Adalet Sarayı ‘Palais de Justice’ için restorasyon çalışmalarına başlanacak.

Dünyanın en büyük adalet sarayı olarak bilinen yapının restorasyonunun 80 milyon avroya mal olması bekleniyor. Belçika’da yaşayan Kongo asıllı vatandaşlar, ‘Kongoluların kanlarıyla inşa edilen binanın gurur duyulurcasına restore edilmesinden rahatsızlık duyduğunu’ söylüyor. 

Danimarka, İngiltere, Fransa ve Hollanda gibi birçok Avrupa ülkesinin aksine Belçika, sömürgecilik geçmişi için halen özür dilemedi. Belçika Kralı Phillipe, 2020’de çıkan ırkçılık protestolarının ardından ülkesinin Kongo'daki sömürge döneminde neden olduğu acılardan ‘derin üzüntü’ duyduğunu söylemiş, ancak özür dilemekten kaçınmıştı. 

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN