Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
25 Temmuz 2023 Salı

Şirketlerin üçte biri personelini yapay zekayla işe alıyor

İnsan kaynakları şirketi Manpower tarafından yapılan araştırmaya göre, Belçikalı şirketlerin yüzde 31’i, işe yeni çalışan alırken yapay zekadan faydalanıyor. 

Araştırmaya katılan 510 şirketin yüzde 10’u, uzun süredir yapay zeka kullandığını söyledi. Yüzde 21 ise, son zamanlarda yapay zekadan faydalanmaya başladığını belirtti. 

İşverenler, iş ilanları hazırlama, işe başvuranların özgeçmişlerini analiz etme ve karşılaştırma, ve başvuru sahiplerinin becerilerini değerlendirme gibi birçok alanda yapay zekadan yardım alıyor. 

Araştırmaya göre, işverenlerin yapay zeka hakkındaki görüşleri büyük ölçüde olumlu. İşverenlerin sadece yüzde 15’i, yapay zekanın işe alımlarda olumsuz etkisi olacağını ve uzun vadede personel sayısını düşereceğini düşünüyor. Yüzde 49 ise, yapay zekanın yeni iş alanları yaratacağı görüşünde.

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN