Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

Silah tüccarı kârını üçe katladı

Belçika’nın Liège kenti yakınlarındaki silah üreticisi FN, 2023 yılını 75 milyon avro net kârla kapattı. Bu rakam, 2022'ye kıyasla üç kat artışla rekor seviyeye ulaştı.

FN, yüzde 5'lik ciro düşüşüne rağmen bu başarıyı elde etti. 2023 yılı toplam cirosu 908 milyon avro olarak gerçekleşti. Bu cironun 500 milyon avrosu savunma ve güvenlik, 400 milyon avrosu ise spor ve avcılık alanlarından geldi.

FN Yönetim Kurulu Başkanı Julien Compère, La Libre Belgique gazetesine verdiği röportajda, bu "başarılı sonucun" güvenliğe odaklanmaları sayesinde elde edildiğini belirtti. Compère, küresel çapta savunma alanına yeniden yatırım yapıldığını söyledi.

Şirket, Belçika Federal Polisi ile 20 yıllık mühimmat tedarik anlaşması imzaladı. Bu anlaşmanın toplam değeri 1,7 milyar avro. Ayrıca FN, Fransız ordusuna silah tedarik etmek için de bir sözleşme kazandı.

FN, önümüzdeki üç yıl içinde Belçika'daki üretim kapasitesini artırmak için 100 milyon avro yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin bu büyük kârı, Wallonie Entreprendre adlı kamu holdingine 15 milyon avro temettü ödemesi yapacak olan Valon Bölgesi'ne de fayda sağlayacak.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN