Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Aralık 2023 Pazartesi

Sığınmacılar sokakta bırakılıyor

Belçika'da sığınma başvurusu yapmak isteyenlere barınma imkânı sağlanmadığı için, sığınmacılar sokaklarda bırakılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Göç Ofisi önünde geceyi geçiren 50 sığınmacının eşyaları, özel bir şirket tarafından yapılan temizlik sırasında çalındı. Sığınmacıların uyku tulumları ve tüm evraklarını sakladıkları sırt çantaları, şirkete ait kamyonetle götürüldü.

Sığınmacılarla ilgilenen "Vluchtelingenwerk Vlaanderen" isimli STK'nin sorumlusu Thomas Willekens, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, sığınmacıların eşyalarının çalınmasının insanlık dışı bir uygulama olduğunu söyledi. Willekens, sığınmacıların sıcak yemek yiyebilmek için gönüllü gündüz bakım evinde oldukları sırada eşyalarının çalındığını belirtti.

Belçika'da sığınma başvurusu yapmak isteyenlere barınma imkanı sağlanmaması, uzun süredir devam eden bir sorun. Mülteci kabul merkezlerinin kapasitelerinin dolması gerekçesiyle, yaşları, cinsiyetleri fark etmeksizin sığınmacılar sokaklarda bırakılıyor.

Belçika devleti, Brüksel mahkemelerinde kazanılan binlerce dava ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) çıkardığı çok sayıda ihtiyati tedbir kararına rağmen, bu soruna çözüm bulmuyor.

Geri Dön 04 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN