Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

“Sığınmacılar aylarca sokakta uyuyor”

Uluslararası Af Örgütü'nün Belçika'daki sığınmacıların durumuna ilişkin hazırladığı raporda, ülkeye gelen sığınmacıların aylarca sokakta yaşadığı vurgulandı.

Uluslararası Af Örgütü'nün yayımladığı yıllık raporda, Belçika'da sığınmacılar için insan hakları ihlallerinin arttığı ve durumun giderek kötüleştiği belirtildi. Rapora göre, Belçika hükümeti son iki buçuk yıl içinde defalarca kınanmış olup, sığınmacıların aylarca sokaklarda uyumak zorunda kaldıkları vurgulandı.

Cezaevi koşulları

Ayrıca, ülkedeki cezaevlerinde yaşanan kalabalıklaşma ve bu durumun hükûmetin bilinçli siyasi kararlarının bir sonucu olduğu ifade edildi. Belçika'da, özellikle son haftalarda, cezaevi koşullarının kötüleşmesi ve gardiyanların artan iş yükü nedeniyle defalarca grev gerçekleşti.

Hükûmete 'silah ihracatı' eleştirisi

Raporda, Belçika hükûmeti ayrıca insan hakları ihlallerinin yaşandığı savaş bölgelerine silah ihracatına izin verdiği için sert bir şekilde eleştirildi. İnsan hakları aktivistleri tarafından yapılan açıklamalarda, hem Hamas hem de İsrail, Gazze'de savaş suçu işlemekle suçlandı.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN