Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2023 Pazartesi

Sel felaketinin 2'nci yılı dolarken Google'dan yeni uygulama

Teknoloji devi Google, Belçika'da 41 kişinin öldüğü sel felaketinin ikinci yılına gelinirken, sel riskini öngörebilen bir uygulama hazırlıyor.

Belçika’da, ülke tarihinde görülen en büyük sel felaketinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti. 2021’in temmuz ayında meydana gelen selde, 41 kişi ölmüş ve çok sayıda bina ya yıkılmış ya da ağır hasar görmüştü. Yıkımın ardından ülkede tartışmalar da başladı. Belçika’nın ekstrem hava koşullarına hazırlıklı olup olmadığı sorgulanıyor. Benzer sorular diğer Avrupa ülkelerinde de soruluyor. Yakın zamanda İtalya ve Almanya’da da ölümcül sel felaketleri yaşanmıştı.

Sel felaketinin yıl dönümü yaklaşırken, Google yeni bir uygulamasını duyurdu. ‘Flood Hub’ adı verilen uygulamayla, sel felaketi meydana gelmeden önce öngörülebilmesi planlanıyor. Uygulama, 7 gün önceden yüksek risk içeren periyotları belirleyerek, halkın tahliyesinin daha güvenli şekilde sağlanmasını amaçlıyor. Tüm bilgilerin ücretsiz, halka açık ve sosyal medyada paylaşılabilir olması ve günlük olarak güncellenmesi bekleniyor.

Geri Dön 29 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN