Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Refakatçisiz sığınmacı çocuk sayısı rekor kırdı

Belçika Göç ve İltica Bakanlığı verilerine göre, ülkede 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 30’luk artışla 6.500’e yakın refakatçisiz sığınmacı çocuk kaydedildi. Bu, şimdiye kadar kaydedilen en yüksek rakam oldu. 

Belçika Göç ve İltica Bakanı Nicole de Moor, bu çocukların 2 bin 200 kadarının 11-15 yaş aralığında olduğunu, çocukların büyük bölümünün Afganistan’dan geldiğini aktardı. 

Belçika’da iltica başvurusu yapan sığınmacılar için yeterince barınma yeri olmaması nedeniyle, yüzlerce sığınmacı gecelerini sokakta geçirmek zorunda kalıyor. Uzmanlar, özellikle reşit olmayan mültecilerin, gelişimlerinin çok önemli bir aşamasında sosyal çevreden yoksun oldukları için çok savunmasız olduğunu vurguluyor, ve bu kişilerin psikolojik sorunlar ve bağımlılık sorunları riskinin çok yüksek olduğunun altını çiziyor. 

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN