Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Radyo sunucusu "De Croo'yu vurun" çağrısı yaptı

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Waregem1 yerel radyo istasyonunda bir sunucunun kendisine yönelik "vurun" çağrısının ardından yasal işlem başlattı.

Sunucu, dinleyicilere Başbakan De Croo'yu vurmaları gerektiğini söyleyerek tartışmalı bir açıklama yaptı. Olay, Slovakya Başbakanı'na yapılan suikast girişiminden sonra gerçekleşti. Sunucu, olayı anlattıktan sonra, "Alexander De Croo'yu vurmayı düşünen, ancak güvenlik nedeniyle bunu yapmaya cesaret edemeyen herkese; bir başbakanı vurmanın mümkün olduğunu görüyorsunuz. Bu yüzden ne duruyorsunuz, devam edin" ifadelerini kullandı.

Başbakan De Croo, radyo sunucusu hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı ve şiddete teşvikin suç olduğunu vurguladı. Başbakan, radyo sunucusuyla görüştüğünü ve yapılan hatayı kabul ettiğini belirtti. Radyo istasyonu ise sunucunun açıklamasının yanlış olduğunu kabul ederek özür diledi ve konunun inceleneceğini açıkladı.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN