Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

PKK’nın televizyon kanallarına şafak baskını

Belçika'da federal polis, terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddia edilen Sterk, Roj TV ve Medya Haber TV kanallarına geniş çaplı bir baskın gerçekleştirdi.

Flaman Bölgesi'nde düzenlenen operasyonda 200'den fazla polis görev aldı ve 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında PKK'nın siyasi kanadına üye olduğu düşünülen iki kişi de bulunuyor. Polis, beş saat süren operasyon sırasında bazı bilgisayar ve dokümanlara el koydu.

Federal Savcılık, bu televizyon kanallarının PKK'nın Türkiye'nin doğusundaki eğitim kamplarına mali destek sağladığına dair bulguların olduğunu ve bu konuda soruşturma yürütüldüğünü açıkladı. Ayrıca, Avrupa'daki PKK yapılanmalarının gençleri Yunanistan ve Kuzey Irak'taki kamplarda eğittiği şüphesi de araştırılıyor.

Geçtiğimiz mart ayında, PKK destekçisi bir grup, Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu önünde barikatları yıkarak polise saldırmış ve Türklerin yoğunlukta yaşadığı Cheratte köyünde kahvehanelere ve bir camiye saldırı düzenlemişti.

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, yaşanan olayların ardından PKK'nın terör örgütü olarak sınıflandırıldığını hatırlatarak, terör gruplarına karşı sıfır tolerans politikası izleneceğini belirtti ve bu tür eylemlere karşı kesin bir duruş sergileneceğinin altını çizdi.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN