Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Öğretmen açığı nedeniyle haftada 4 gün modeli deneniyor

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bazı ilköğretim okulları, giderek artan öğretmen açığı nedeniyle haftada 4 gün okul modelini deneyecek. 

Öğrenciler, çarşamba günleri okula gitmeyecek, bunun yerine haftanın kalan dört gününde birer saat daha fazla ders görecekler. 

Söz konusu okullarda, önümüzdeki eğitim yılında, öğrenciler çarşamba günleri okula gitmek yerine evde kalmayı ya da  uygun ücretli müzik veya spor gibi derslere katılmayı seçebilecek. 

Uzmanlar, hem öğretmenlerin hem de anne babaların, bu programa özellikle eğitim kalitesi açısından şüpheyle yaklaştığını kabul etti, ancak okulların bu sistemi benimseyerek her ders ve her sınıfta bir öğretmen bulunmasını garanti edebileceğini belirttiler. 

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN