Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Obeziteyle mücadele için 11 milyon avro fon

Belçika’da federal hükûmet, çocukluk çağındaki obeziteyle mücadele etmek için 11 milyon avroluk ek fon ayrılacağını duyurdu.

Federal Halk Sağlığı Bakanı Frank Vandenbroucke, VRT’ye verdiği demeçte, çocuk ve gençlerin obezite tedavilerine erişimin kolaylaştırılacağını bildirdi. Belçikalı Bakan, çocukların kilo gelişimlerini takip etmek için iki yıl içinde 10 defaya mahsus olmak üzere, beslenme danışmanlarından ücretsiz destek alınabileceğini belirtti. Masrafların tamamının sağlık sigortaları tarafından karşılanacağı belirtildi. Uygulamanın 1 Aralık tarihinden itibaren iki yaş ve üzeri tüm çocukları kapsayacağı duyuruldu. 

Belçika Halk Sağlığı Enstitüsü (Sciensano) tarafından yıllar önce yapılan bir araştırmada, Belçika’da yetişkinlerin yüzde 49’unun fazla kilolu olduğu ortaya çıkmıştı. Nüfusun yüzde 16’sının ise obezite hastası olduğu kaydedilmişti. Bu oran, 2 ila 17 yaş arasındaki çocuklarda yüzde 6 bandında belirlenmişti. 

Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN